Skip to main content

najčastejšie

otázky
a odpovede

Prečítajte si niekoľko otázok a odpovedí, s ktorými sa na nás často obracajú naši zákazníci

Môžete nám namiešať napríklad ružovú farbu žuly?
Nie, my nemôžeme. Farby žúl či mramoru za nás namiešala príroda pred miliónmi rokov, dá sa povedať že v takmer celom farebnom spektre, takže si určite vyberiete.
Aká ťažká je žula?
V závislosti od druhu približne 2600 až 3300 kg/m3.
Môže byť mramor použitý ako kuchynská doska?

Nie! Mramor nemožno doporučiť ako pracovnú dosku do kuchyne kvôli ľahkému vzniku fľakov od potravín, škrabancov od ostrých predmetov či slabej odolnosti voči kyselinám (aj citrónová šťava ho dokáže silne poškodiť). Na druhej strane, kvôli svojej kráse a klasickému vzhľadu je mramor excelentná voľba pre kúpeľne, bary, krby alebo ďaľšie dekoračné použitie v interiéroch.

Dokážete mi spraviť cenovú ponuku cez telefón či email?

Áno, radi vám spravíme predbežný rozpočet, avšak pre presnú kalkuláciu je nutné obhliadnuť miesto montáže.

Môžem si navrhnúť vlastný dizajn pomníka, stolovej dosky či iného výrobku z kameňa?

Samozrejme, je možná produkcia podľa vašich predstáv, v rámci technologických či materiálových možností. Zašlite nám návrh a prekonzultujeme ho s vami. Dbajte na to, aby vaše výkresy boli dôkladne okótované, pomôže to rýchlej a presnej kalkulácii.

Čo treba k zostaveniu cenovej ponuky?

V prípade kuchynských a kúpeľňových dosiek nám stačí k vyhotoveniu brutto ceny jednoduchý nákres dosiek, výber kameňa, označenie a typ pohľadových hrán, typy doplnkov (varná doska, drez, umývadlo, batérie, atď.) a miesto montáže. V prípade parapiet šírku ostenia a dĺžky presahov z ostenia, označenie či ide o vnútorné/vonkajšie parapety. Pri nových hroboch miesto montáže, pri rekonštrukciách fotografiu, prípadne popis miesta.